Lakers - Nets 106:87

30. listopadu 2009 v 12:36 | Adam Štěpánek |  Sezóna 2009/2010

Utkání s bezradnými New Jersey Nets zvládli basketbalisté Los Angeles Lakers s velkým přehledem. Od začátku svého soupeře drtili a nakonec vyhráli 106:87. Nets se tak stali třetím týmem historie NBA, který zahájil sezónu sedmnácti porážkami v řadě.

Ráz zápasu určila už první čtvrtina. Lakers v ní skvěle bránili a vyhráli ji 27:12. Sám Kobe Bryant nastřílel v této části 13 bodů.

Druhá čtvrtina pak definitivně rozhodla. Domácí hráli ve velké pohodě a po poločase vedli už o sedmadvacet bodů.

Nets dostali příležitost aspoň trochu zmírnit svou porážku až v poslední čtvrtině, která se dohrávala už pouze z povinnosti.

Kobe Bryant byl nejlepším hráčem zápasu. K výhře Lakers přispěl 30 body, 8 doskoky a 7 asistencemi. Navíc se konečně chytil při střelbě za tři body, když proměnil pět z osmi pokusů. Hodně vidět byl také Pau Gasol, který zaznamenal 20 bodů, 9 doskoků a 7 asistencí. Z náhradníků byl nejvíce vidět Jordan Farmar, který nastřílel 15 bodů. Po 8 bodech přidali Ron Artest a Andrew Bynum. Druhý jmenovaný navíc doskočil 6 míčů a zblokoval 5 střel soupeřů.

Lakers o svém vítězství rozhodli opět po třech čtvrtinách a hráči ze základní sestavy si mohli odpočinout. Náhradníci sice znovu příliš neoslnili, je však důležité, že se dostávají do hry a mají možnost se rozehrát.